A vízvezetékek szigetelésének köszönhetően jelentős mennyiségű energiát takaríthatunk meg. A jól kezelhető és könnyen telepíthető, polietilén csőszigetelők nagyszerű megoldást biztosítanak, érdemes megismerni őket. Érdemes elmondani, hogy a polietilén csőszigetelők hatékony megoldást jelentenek víz- és fűtéscsövek esetén is. Ellenállnak a magas hőmérsékletnek is, így nem kell károsodástól tartanunk. De lássuk, mit érdemes tudni magával a csőszigeteléssel kapcsolatban!
A vegyestüzelésű kazánok rendszerint valamilyen külső helyiségben kapnak helyet, aminek köszönhetően a lakrész tisztántartása egyszerűbb, nem kell füstszennyeződéstől és felszabaduló gázoktól tartani a lakásunkban, viszont a meleg vizet szállító csövek a szabad térben haladnak, így a hőszigetelésük elengedhetetlen.
A csőszigetelés legegyszerűbb módja az úgynevezett csőhéjak alkalmazása. Mivel különböző átmérővel rendelkeznek, így könnyedén megtalálhatjuk a megfelelő változatot. Sőt, ha „túl” szeretnénk biztosítani a csővezetékek hőszigetelését, akár két réteget is elhelyezhetünk egymáson. Érdemes tudni, hogy az említett polietilén mellett más anyagokat is használnak erre a célra.
Ráadásul az alapanyag mellett az anyagösszetétel is jelentősléggel bír, ezért érdemes lehet előnyben részesíteni a kicsit drágább termékeket. Általánosságban elmondható, hogy minél jobb minőségű a csőszigetelő héj, annál jobban viseli a magas hőmérsékletet. Persze nem kell aggódnunk abban az esetben sem, ha a legolcsóbb változatot vásároltuk meg, hiszen ezek is maradéktalanul ellátják a feladatukat, illetve jól tűrik a kazánok üzemi hőmérsékletre melegített fűtővizét. Kisebb problémák akkor jelentkezhetnek, ha figyelmetlenségből vagy valamilyen meghibásodásból adódóan a fűtővíz közel száz Celsius-fokig melegszik. Ilyenkor a csőszigetelő héj belső felülete megolvadhat, megváltozhat az anyagminősége, aminek következtében csökken a hőszigetelő képessége. Emellett azt is érdemes szem előtt tartani, hogy a gyengébb anyagminőséggel rendelkező csőhéjak rosszabbul tűrik a folyamatos UV-sugárzást.
Elsősorban az itt leírtak alapján nem túlzás azt állítani, hogy a csőszigetelés fogyóeszköz, amit évente érdemes lecserélni, vagy legalább ellenőrizni az állapotát. Ezt a műveletet érdemes még a fűtési szezon előtt elvégezni, amikor nyugodtan dolgozhatunk a csövek megtisztításán, amikor bőven van időnk a csőre olvadt anyagok eltávolítására is…
A hőszigetelő csövekkel kapcsolatban érdemes megjegyezni, hogy a minőségi termékek kifejezetten hajlékonyak, így a hajlatok esetén sem jelent különösebb problémát az elhelyezésük. Mindenképpen érdemes szemügyre venni a szigetelésre szánt fűtés- vagy vízcső átmérőjét, hiszen a nem pontos illeszkedés a hőszigetelő hatás jelentős csökkentését vonja maga után. A BAUHAUS szakáruházak és webshop kínálatában megtalálhatjuk az igényeinknek megfelelő csőszigetelő héjakat!
FIGYELEM!
Ha rendelését leadja munkanapon 12:00-ig, Mi még aznap igyekszünk átadni a futárszolgálatnak!